Як правильно узгодити перепланування квартири?





Google+
30.07.2011 16:30
Статті про нерухомість | Як правильно узгодити перепланування квартири? З кожним днем ​​все більше власників квадратних метрів в багатоквартирних житлових будинках стикаються з необхідністю перепланування квартири. Про те, як правильно узгодити перепланування, розповідає адвокат Олег Сухов, провідний юрист "Першого Столичного Юридичного Центру".

Дозвіл на перепланування не буде потрібно, якщо ви задумали незначно перетворити своє житло, наприклад, переставити вбудований шафа. У свою чергу, якщо перепланування стосується несучих стін будівлі, то її втілення в життя вимагає не тільки величезної кількості узгоджень у різноманітних інстанціях, а й отримання від кожного власника будинку особистого підпису з розшифровкою, зазначенням прізвища імені та по батькові, паспортних даних, а також реквізитів правовстановлюючих документів на квартиру та їх копій.

Як свідчить закон, а саме стаття 36 Житлового кодексу РФ: "Власникам приміщень у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної часткової власності і загальні приміщення, призначені для обслуговування житлового будинку, і інженерні комунікації з обладнанням, що обслуговують житловий будинок, і несучі конструкції будинку, в тому числі несучі стіни "... Про те ж говорить і стаття 290 ГК РФ. Це означає, що несуча стіна у вашій квартирі належить не тільки вам, а всім мешканцям будинку на праві спільної часткової власності. Зазначене право спільної власності не означає, що кожен житель багатоквартирного будинку в будь-який час дня і ночі наділений законної можливістю прийти в вашу квартиру і заявити свої права на несучі стіни. Однак не дати своєї згоди на те, щоб ви прорубали в стіні двері або додаткове вікно, мешканці будинку мають повне право.

"Припустимо, що ви вирішили всіх перехитрити і задумали зробити перепланування нікого не повідомивши про це, а вже потім оформити її, у тому числі через суд, - коментує адвокат Олег Сухов. - Покладатися в даному випадку на статтю 29 Житлового кодексу РФ, яка передбачає , що на підставі рішення суду жиле приміщення може бути збережене в перебудовані і (або) перепланованому стані, якщо цим не порушуються права і законні інтереси громадян і не створюється загроза їх життю або здоров'ю, не рекомендую. Чому? Як показує судова практика, застосування даної норми неможливо без наявності все того ж отримання індивідуального згоди від кожного власника будинку. Крім того, пунктом 1.7.2 постанови Держбуду України від 27 вересня 2003 року № 170 "Про затвердження правил і норм технічної експлуатації житлового фонду" не допускається переобладнання та перепланування жилих будинків і квартир, що веде до порушення міцності або руйнування несучих конструкцій будівлі, порушення в роботі інженерних систем і (або) встановленого на ньому обладнання ".

"Не намагайтеся перехитрити своїх сусідів, не починайте проведення перепланування або переобладнання без оформлення повного пакету документів, так як завжди знайдеться" доброзичливець ", з ініціативи якого може відбутися судове засідання, а заручитися підтримкою суду по справі, в якій ви не праві - дорожче, ніж узгодити бажану перепланування, - каже адвокат Олег Сухов. - Що важливо, КпАП передбачає накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від двох тисяч рублів за самовільне перепланування. При цьому даний штраф не звільняє від обов'язку повернення квартири в первісний стан, а ухилення від такого виправлення допущеної помилки тягне до накладення штрафу в розмірі від однієї до двох тисяч рублів щодня. Дотримуйтесь закон, і вам не доведеться платити двічі за незаконне перепланування ".

Власник 
Сподобався матеріал?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою
 
 
Увійти