Скільки податків треба платити за землю?





Google+
09.03.2011 12:19
Статті про нерухомість | Скільки податків треба платити за землю? Питання, пов'язані з податком на землю, регулюються ст. 269-290 Податкового кодексу.

Як повідомили нам у прес-службі ДПА м. Києва, об'єктами оподаткування є земельні ділянки і паї, що знаходяться у власності юридичних і фізичних осіб. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації і площа ділянок, грошову оцінку яких не проведено.

Що стосується сільгоспугідь, то ставки податку за 1 га встановлюються у відсотках від їх грошової оцінки: для ріллі, косовиці і пасовищ - 0,1, а для багаторічних насаджень - 0,03.

Ставки податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких не проведена, встановлюються в таких розмірах (ст. 275).

У населених пунктах, віднесених Кабміном до курортних, до ставок податку застосовуються такі коефіцієнти: на південному узбережжі Криму - 3; на південно-східному узбережжі - 2,5; на західному - 2,2; на чорноморському узбережжі Миколаївської, Одеської та Херсонської обл. - 2. У гірських і передгірських районах Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької обл. - 2,3, крім пунктів, віднесених до категорії гірських; на узбережжі Азовського моря та в інших курортних місцевостях - 1,5.

Податок за земельні ділянки (у межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, автостоянками, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садовими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими та дачними будинками фізосіб, а також за ділянки, надані для потреб сільгоспвиробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, становить 3% суми земельного податку, обчисленого відповідно до ст. 275 Податкового кодексу.

Ставка податку за 1 га несільськогосподарських угідь, зайнятих господарськими будівлями (спорудами), а також за земельні ділянки, надані товариствам садівників, у т. ч. зайняті садовими або дачними будинками фізосіб, встановлюється в розмірі 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Криму або по області.

Від сплати податку звільняються (ст. 281): інваліди I і II груп; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни, особи, на яких поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни ... »і чорнобильці.

Причому звільнення від сплати податку передбачено тільки на одну земельну ділянку, а для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 га. Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га.

Для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,1 га; для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га; для ведення садівництва - не більше 0,12 га.

Базовий податковий (звітний) період для плати за землю - календарний рік (ст. 285), який починається 1 січня і закінчується 31 грудня. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Платники (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають до відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію. Нарахування податку фізичним особам проводять податківці, які відправляють їм відповідне повідомлення.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності.

www.zagorodna.com


Власники землі та землекористувачі сплачують за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Облік фізосіб - платників податку проводяться щорічно до 1 травня. Фізособи сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення. У сільській місцевості вони можуть заплатити гроші через каси сільрад.
Теги до контенту: земельна ділянка
Сподобався матеріал?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою
 
 
Увійти