Що потрібно вимагати у продавця земельної ділянки?

30.10.2013 01:00
Що потрібно вимагати у продавця земельної ділянки? Право власності на земельну ділянку продавця підтверджується правовстановлювальним документом, виписаним на його ім'я. Про це ІАП «Столична нерухомість» повідомила Людмила Голій, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу. В залежності від часу оформлення права власності на землю можливі різні документи. Таким чином, право власності на земельні ділянки, яке виникло до 02.05.2009 року, посвідчується державними актами 3-х видів: державний акт на право приватної власності на землю, державний акт на право власності на землю, державний акт на право власності на земельну ділянку.

Законом України від 05.03.2009 року № 1066 - VI «ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок» внесено зміни до статті 126 Земельного кодексу України, в частині визначення документів, якими може посвідчуватись право власності на землю.

Такими документами ЗК визнав: державний акт про право власності на земельну ділянку; цивільно-правовий договір про відчуження земельної ділянки, укладена в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за таким договором; свідоцтво про право на спадщину.

З 02.05.2009 року отримання державного акта на право власності на земельну ділянку стало необхідним тільки у разі набуття права власності із земель державної або комунальної форми власності, а також при зміні меж та/або цільового призначення землі.

У той же час право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується: цивільно-правовим договором про відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; свідоцтвом про право на спадщину.

«З 1 січня 2013 року державні акти на земельну ділянку не видаються. Однак це не означає, що громадяни не можуть оформити право власності на землю. Замість державного акту власник землі отримує свідоцтво про право власності на нерухоме майно (ст. 18 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»)», - зазначила експерт.
www.zagorodna.com 
Сподобався матеріал?Що потрібно вимагати у продавця земельної ділянки?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою. Дякую Вам за прочитання статті. Бажаю щастя! Прошу в коментарі нижче поділитися Вашою думкою.
 
 
Увійти