Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера?





Google+
11.05.2011 07:30
Статті про нерухомість | Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера? Таке питання часто задають покупці, яким пропонується нерухомість, яка представляє собою домоволодіння.

У поняття домоволодіння входить, як правило, житловий будинок з господарськими будівлями та земельна ділянка. Останній може бути розділений на дві частини - перша служить для обслуговування житлового будинку і господарських будівель, а друга частина це фактично город. Тим не менш, особливо в передмістях, городу може і не бути, але ділянка для обслуговування житлового будинку і господарських будівель є.

Згідно зі ст. 377 Цивільного кодексу України (ЦКУ) розмір земельної ділянки та кадастровий номер є істотними умовами договору, який передбачає перехід права власності на земельну ділянку, що є предметом договору.

Не виключена ситуація, що право власності на земельну ділянку підтверджується державним актом, виданим до 2002 року. У таких актах відсутній кадастровий номер. Таким чином, що б виконати вимоги ст. 337 ЦКУ власник повинен отримати відомості про кадастровий номер додатково.

Для повного розуміння необхідності зазначення в договорі кадастрового номера ще раз звернемо увагу, що це істотна умова договору.

Згідно зі ст. 638 ЦКУ договір вважається укладеним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов. А до істотних умов належить і ті, які визначені законодавством для такого виду договорів. У нашому випадку істотна умова, яка повинна бути присутньою в договорі це кадастровий номер земельної ділянки.

Виходячи із суті питання, яке задають потенційні покупці, стає зрозумілим, що в окремих випадках хтось готовий укладати договір, незважаючи на вимогу закону. Більше того, існує думка, що можна навіть домовитися з нотаріусом про оформлення такої угоди.

Може це і має місце. Але, в будь-якому випадку правові наслідки настають незалежно від того, хто і про що домовився.

Як випливає зі змісту ст. 638 ЦКУ і практики договір, в якому відсутні істотні умови, є неукладеним.

Більш того, при подальшій роботі з реєстрації права власності на земельну ділянку, особі, яка порахувало себе новим власником, буде відмовлено в реєстрації.

www.zagorodna.com

Сподобався матеріал?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою
 
 
Увійти