Як оформити успадковану ділянку?





Google+
02.01.2011 10:45
Статті про нерухомість | Як оформити успадковану ділянку? Спадкоємець не повинен оформляти новий акт на землю на своє ім'я, пише Сегодня.

"Добрий день," Юрлікбез "! Після смерті дружини я успадкував ділянку землі пл. 0,06 га в садівничому товаристві. Проте стати повноправним власником я не можу, оскільки від мене вимагають оформити новий держакт на моє ім'я з присвоєнням ділянці кадастрового номера. Організації , що мають ліцензію на таке оформлення, вимагають за це від 3500 грн.

Я пенсіонер. Що мені робити? »- Георгій Іванович, м. Київ

Консультує юрист юридичного бюро «Евентус» Олена Прокопенко:

«Відповідно до Земельного кодексу України (ст. 126) та Постановою Кабміну України № 439 від 06.05.2009 р., ви не повинні оформляти новий акт на землю на ваше ім'я. Нотаріус повинен видати вам свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку, а на акті на землю поставити відмітку про перехід права власності від спадкодавця вам, після чого територіальний орган Держкомзему повинен зареєструвати в Поземельної книги ваше право власності на успадкований земельну ділянку і поставити на акті на землю відмітку про реєстрацію в Поземельної книги вашого права власності на землю. Але в актах на землю старого зразка не зазначений кадастровий номер земельної ділянки.

І нотаріуси керуються Наказами Держкомзему № 168 від 15.02.2010 р. та № 326 від 22.06.2009 р., відповідно до яких вони можуть вам видати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку лише після надання вами кадастрового номера дільниці. Якщо ви цього не зробите, ніхто у вас права на землю не відбере, але ви не зможете її ні продати, ні передати в спадщину. Пошукайте дешевшу організацію, яка вам оформить техдокументації на землю за 900-1500 грн. ».
Сегодня
Сподобався матеріал?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою
 
 
Увійти