Як дотримати права дитини на житло або його частину?

19.12.2019 00:00
Купуючи або продаючи квартиру за участю неповнолітніх осіб, потрібно уважно ставиться до їх прав, які регулюють законодавством України - Сімейним Кодексом. Як дотримати права дитини на житло або його частину? КартинкаБудь-які угоди, в яких документально присутня недієздатна або частково дієздатна особа, повинні узгоджуватися з органами опіки. Частково дієздатними вважаються діти до 14 років і називаються малолітніми, з 14 до 18 - неповнолітніми, і також потребують присутності батьків або опікунів в операціях з нерухомістю. Купуючи квартиру, оформляючи її на дитину, або при приватизації або вступі в спадок, слід повністю слідувати букві закону і дотримуватися прийнятого порядку дій.

Оформлення нерухомості на малюка


При покупці квартири або будинку або ж його частини, можна оформити документи на неповнолітню дитину, якщо на це дасть згоду опікунська рада. Після того, як батьки або опікуни отримають дозвіл, вони передають його в відділ продажів при покупці новобудови або нотаріусу при укладанні угоди купівлі-продажу вторинного ринку, разом з такими документами:

Стаття по темі: Як краще продати квартиру?

Свідоцтво про народження неповнолітнього;
ІПН дитини;
Батьки разом пишуть згоду на оформлення договору на житлоплощу на ім'я малолітньої і завіряють його у нотаріуса.

Органи опіки можуть відмовити у видачі дозволу в разі, якщо один з батьків або обоє (або опікун) позбавлені батьківських прав, не погодили разом рішення про передачу прав дитини на житло або дали неправдиву інформацію про себе. З 14 до 18 років дитина бере участь в угоді, а до цього справами займаються батьки або опікуни.

Продаж будинку або квартири, якими повністю або частково володіє дитина


Якщо неповнолітній не має частки в нерухомості, а просто має реєстрацію - прописку, достатньо виписати. Цим займаються батьки разом за обопільною згодою і якщо є куди його вписати в подальшому.

Батьки або опікуни можуть здійснювати операції з нерухомістю, в тому числі і продаж, якщо вона записана на неповнолітнього повністю або частково, лише при отриманні згоди органів опіки. При цьому згідно із законом, відповідальні за дитину, повинні надати йому інше житло, яке відповідає таким вимогам:

Житло здано в експлуатацію;
Об'єкт повністю задовольняє вимогам безпечного і придатного для проживання і не гірший за попередній за розмірами і якістю;
Повинні бути дотримані права власності - якщо вона часткова, то частка не може бути меншою, ніж в попередньому житлі, реалізованому з продажу.

Стаття 178 СКУ також вказує, що дохід від здачі в оренду житлоплощі, що належить неповнолітньому, повинен бути витрачений на нього.

Вступ дитини в спадщину стосовно житла


Навіть без заповіту, всі діти померлого, молодші 18 років претендують на частку спадщини, згідно 1241 статті Цивільного Кодексу України. Дитина може претендувати на свою частину завжди, за винятком випадків відмови від спадщини, коли рішення винесено судом. Спеціально передавати заяву на отримання спадщини дитині не потрібно. Якщо дитина відмовляється від спадщини, з 14 років вона подає заяву до органів опіки, а до цього цим займаються опікуни.

Участь неповнолітнього в приватизації житлоплощі


Порядок приватизації об'єкта нерухомості за участю малюка, молодше 14 років, передбачає згоду за нього законних представників, які ставлять підпис навпроти його ПІБ. Підлітки з 14 до 18 років мають право самостійно підписувати цей документ. Батьки або опікуни дають письмову згоду на ці дії і запевняють папір у нотаріуса.

Якщо підліток, старше 14 років, відмовляється від участі в приватизації об'єкта, потрібно надати в реєстраційну палату дозвіл цих дій від органів опіки та піклування.

www.zagorodna.com/uk
Теги до контенту: поради з нерухомості
Сподобався матеріал?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою. Дякую Вам за прочитання статті. Бажаю щастя! Прошу в коментарі нижче поділитися Вашою думкою.
 
 
Увійти