Скільки будуть платити будівельники згідно новому Податковому кодексу?





Google+
19.12.2010 07:40
Чого очікувати людям, які працюють самим на себе у сфері послуг - дрібного будівництва, ремонту, якщо дохід не перевищує 50 тис. гривень на рік?

Підрозділом 8 "Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку" розділу 20 "Перехідні положення" Податкового кодексу України, підписаного Президентом України 02.12.2010 р., встановлено, що з 01 січня 2011 року і до внесення змін до розділу 14 Податкового кодексу України платники єдиного податку сплачують єдиний податок практично в тому порядку, який передбачений Указом Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва", пише Мегет.

Платники єдиного податку не сплачують:

* Податок на прибуток;

* Податок з доходів фізичних осіб;

* Податок на додану вартість;

* Земельний податок;

* Плату за користування надрами;

* Збір за спеціальне використання води;

* Збір за спеціальне використання лісових ресурсів;

* Збір за здійснення певних видів підприємницької діяльності.

У той же час платники єдиного податку є платниками єдиного соціального внеску у порядку, визначеному Законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", який вступає в дію з 01 січня 2011 року. Відповідно до статті 7 цього Закону розмір єдиного внеску, який оплачують платники єдиного податку, не може бути менше мінімального.

Мінімальний страховий внесок визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата / дохід. Такий внесок підлягає сплаті щомісячно. При цьому єдиний податок підлягає оплаті в частині, що спрямовується до відповідного бюджету, тобто в розмірі 42%. Та ж частина єдиного податку, яка раніше спрямовувалася до фондів соціального страхування, оплачуватися не буде, замість цієї частини сплачуватися єдиний страховий внесок.

Таким чином, на сьогоднішній день істотної зміни умов оподаткування для платників єдиного податку не відбулося.

- Якщо не оформляти ч. п. для таких робіт, які штрафи якщо "зловлять", чи є сенс відкривати ч. п. з таким доходом?

Відповідальність за здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання передбачена статтею 164 Кодексу про адміністративні правопорушення (Порушення порядку провадження господарської діяльності).

Відповідно до частин першої-другої цієї статті здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, або без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо отримання такого передбачено законом, - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян з конфіскацій виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої конфіскації.

У тому випадку, якщо ті самі дії були вчинені особою, яку протягом року притягувалися до адміністративної відповідальності за таке правопорушення, розмір штрафу становить від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян з конфіскацій виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без неї.

-Якщо оформлено ч. п., але на виробництво ремонтних робіт потрібна ліцензія (навіть для поклейки шпалер), яку купити нереально з таким доходом, чи варто продовжувати бути ч. п.?

Статтею 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» встановлено, що ліцензуванню відповідно до спеціальних законів підлягає, зокрема, будівельна діяльність.

Стаття 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» передбачає, що господарська діяльність, пов`язана із створенням об`єктів архітектури підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.

На сьогоднішній день діють Ліцензійні умови провадження господарської діяльності у будівництві, пов`язаної із створенням об`єктів архітектури, затверджені Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009 р. N 47 (в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 06.10.2010 р. N 392).

Додатком до даних Ліцензійних умов є Перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов`язаної із створенням об`єктів архітектури, тобто тих видів будівельної діяльності, для здійснення яких необхідне отримання ліцензії.

У цей перелік (на відміну від Переліку в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009 № 47) не входять, зокрема, такі види робіт як роботи по обробці конструкцій та обладнання:

* Штукатурка фасадів;

* Штукатурка приміщень;

* Установка вікон, вітражів, дверей воріт і т. д.;

* Облицювання приміщень;

* Ліпні роботи;

* Малярні роботи;

* Шпалерні роботи;

* Покрівельні роботи;

* Роботи з монтажу підвісних, натяжних стель

* Та інші.

Перелік будівельних / ремонтних робіт, для яких необхідне отримання ліцензії, був значно звужений в порівнянні з переліком таких робіт, який діяв до 05.11.2010 року.
Мегет
Теги до контенту: нерухомість будівництво
Сподобався матеріал?Підпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою
 
 
Увійти