Купуєте нерухомість? Миколаївські податківці нагадують про податок на землю

08.12.2009 10:43
Державна податкова адміністрація у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до статті 120 Земельного Кодексу України, до людини, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до покупця переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Відповідно до статті 15 Закону України № 2535-ХII «Про плату за землю» від 03.07.92 р. (зі змінами та доповненнями) власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Громадянам, які придбали нерухомість, переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка має бути оформлено згідно з вимогами чинного законодавства. Отже, обов'язок зі сплати податку за землю, або орендної плати, переходить до нового власника нерухомості.

До оформлення прав установчих документів на землю попередній власник землі або землекористувач або орендар платить земельний податок або орендну плату за землю, якщо інше не обумовлено в договорі купівлі-продажу будівлі.

zagorodna.com
Теги до контенту:
Сподобався матеріал?Купуєте нерухомість? Миколаївські податківці нагадують про податок на землюПідпишись на розсилку
Ваші коментарі:
Ваша думка буде першою. Дякую Вам за прочитання статті. Бажаю щастя! Прошу в коментарі нижче поділитися Вашою думкою.
 
 
Увійти