Питання про житлову нерухомість





Питання: Мій чоловік купив квартиру, про яку я не знала. Чи маю я право на частину цього майна?
Відповідь: Якщо один з подружжя придбав нерухомість в період зареєстрованого шлюбу, то половина цього майна буде належати другому чоловікові на праві спільної сумісної власності (ст.60 Сімейного кодексу України).

Питання: Яке право на майно мають неповнолітні і чи варто купувати квартиру, якщо в квартирі є неповнолітня дитина?
Відповідь: Бояться того, що частина квартири належить неповнолітній дитині не варто. Діти, як і будь-який інший член родини (співвласник), має право на частину "майна, яке було придбано батьками і дітьми за рахунок їх спільної праці чи спільних грошей" (ч.1 ст. 175 СК України). Щоб купити квартиру, в якій частина цієї квартири належить дитині, необхідно надати (купити) цій дитині аналогічне житло без утиску його прав і отримати дозвіл на продаж органів опіки та піклування за місцем реєстрації неповнолітнього або неповнолітньої особи.

Питання: Покупець, який готовий придбати у мене квартиру, говорить, що йому потрібно ще отримати позику в банку, а без договору купівлі-продажу кредит не видадуть. Тому мені пропонують спочатку підписати договір, а гроші обіцяють заплатити потім, через три дні.
Відповідь: Ви можете укласти договір купівлі-продажу квартири, вказавши в ньому, що покупець зобов'язаний передати Вам гроші протягом певного часу, скажімо, протягом місяця після підписання договору сторонами. І якщо покупець порушить цю умову, то договір буде вважатися розірваним.
Увійти

Наша кнопка

Zagorodna