Питання по заміській нерухомості

Питання: Чи можна, купивши недобудований будинок на ще не приватизованій земельній ділянці, знести цей будинок і побудувати новий? Або треба спершу оформити право власності на землю?
Відповідь: Згідно з чинним законодавством до покупця житлового будинку (іншого будови) переходить також право користування земельною ділянкою, на якій цей будинок (будівля) розташований. Таким чином, покупець недобуду має право на свій розсуд зносити одні будови і зводити інші, але без зміни цільового призначення ділянки.

Питання: Збираюся продавати дачу в передмісті. Однак ні у мене, ні у покупця немає можливості займатися оформленням договору купівлі-продажу. Чи можу я видати довіреність на ім'я батька покупця, уповноваживши його зробити операцію від мого імені?
Відповідь: Згідно ст. 238 Цивільного кодексу України довіритель може уповноважити свого представника укладати будь-які операції, які вправі здійснювати сам довіритель. в тому числі і угоди купівлі-продажу нерухомості. Таким чином, ніщо не заважає Вам оформити довіреність на батька покупця. Проте, щоб уникнути непорозумінь слід чітко вказати в тексті доручення повноваження представника.

Питання: Мені пропонують купити недобудований (80% готовності) будинок в межах міста. Проте ріелтер говорить, що в договорі купівлі-продажу буде вказано, що продається земельна ділянка з будматеріалами. Чи правильно це? І як мені оформити будинок у власність?
Відповідь: У відповідності зі ст. 331 Цивільного кодексу України право власності на новостворене нерухоме майно, у тому числі на житловий будинок, виникає з моменту закінчення будівництва. Крім того, оскільки закон передбачає ухвалення новоствореного житла в експлуатацію, а також його державну реєстрацію, необхідно виконати і ці вимоги. До завершення будівництва продавець недобудованого будинку вважається власником будматеріалів. Тому спершу йому потрібно звернутися до суду з позовом про визнання права власності на цю нерухомість. Після визнання права власності будинок вже можна продавати.

Питання: Чи можна продати будинок через довірену особу таким чином, щоб покупець не дізнався імені продавця?
Відповідь: Ні, не вийде. Адже щоб продати нерухоме майно через довірену особу, Вам потрібно буде оформити довіреність на цю людину, уповноваживши його зробити операцію від Вашого імені. І при укладенні договору купівлі-продажу в нього впишуть не тільки ім'я Вашого довіреної особи, але і Ваше.
Увійти

Наша кнопка

Zagorodna
bigmir)net TOP 100