«Пузир»на ринку житла Швеції скоро лопне

28.02.2011 17:32
Фахівці шведського житлово-іпотечного агентства (BKN), стверджують, що за останні два роки ціни на ринку нерухомості країни підтримувалися штучно. У міру зростання процентних ставок по банківських кредитах утворився «бульбашка» має лопнути, впевнені експерти.

«Коли ми вийдемо на нормальний рівень процентних ставок у районі 5,5% річних, це стане помітно», - додає представник BKN Бенгт Ханссон (Bengt Hansson).

Related article: Indian billionaire built a 27-storey building

В історичній перспективі вартість нерухомості в Швеції як і раніше занадто висока. За даними BKN, такий рівень цін підтримується грошовою політикою, спрямованою на зниження процентних ставок по банківських кредитах.

«Ціни на нерухомість у Швеції зараз є неприйнятними. За нашими оцінками, вони на 20% вище реального рівня », - підкреслює Бенгт Ханссон.

Фахівці BKN також звертають увагу на швидке зростання заборгованості населення за кредитами, передає The Local. Цей фактор, на думку експертів, сам по собі може призвести до краху на ринку нерухомості. «Наївно вважати, що ціни на нерухомість можуть підніматися нескінченно», - додає Бенгт Ханссон.

Професор Королівського технічної школи Стокгольма Ханс Лінд, у свою чергу, заперечує існування «бульбашки» на ринку нерухомості країни. «Всі країни розвиваються по-різному, і дуже важко точно сказати, що буде далі. Якщо ми подивимося на те, яку частку виплати по іпотеці займають в бюджеті сім'ї, то, наприклад, у Швеції цей показник удвічі нижче, ніж в Данії », - зазначає професор.

За словами фахівця, дійсно, деякі сім'ї будуть змушені продати свої будинки. Однак якщо їх кількість не буде дуже великим, то це не зробить серйозного впливу на ринок і не призведе до обвалу цін, вважає професор.

www.zagorodna.com
Content tags: Overseas property
Did you like the material?Subscribe to our newsletter
Your comments:
Your opinion will be the first. Thank you for reading this article. I wish you happiness! Please share your opinion in the comment below.
 
 
Sign