NBU can reduce the maximum amount of cash payments from 150 thousand to 50 thousand UAH UAH

15.01.2014 00:45
Articles about real estate | NBU can reduce the maximum amount of cash payments from 150 thousand to 50 thousand UAH UAH Executive Director of the Independent Association of Ukrainian Banks Sergey Mamedov National Bank predicts tightening restrictions on cash payments from the current level of UAH 150 thousand to 50 thousand UAH in 2014. He said this in a TV channel CMB.
"Обмеження сум готівкових розрахунків може продовжитися в 2014 році. Припустимим порогом може стати сума в 50 тисяч гривень ... Я думаю , що наші люди зараз не мають стільки готівки , щоб обмеження в сумі 50 тисяч гривень були для когось проблематичними. як я розумію , в минулому році був перший крок щодо обмеження розрахунків , в 2014 році ця сума повинна зменшитися " , - сказав Мамедов.

На його думку , в майбутньому рівень готівкових розрахунків повинен обмежуватися відповідним аналогічним показником в країнах Західної Європи - 1-5 тис. євро.

Related article: The Cabinet referred to the Parliament a draft law on land market


Виконавчий директор НАБУ також назвав малоймовірною реалізацію прогнозів експертів , згідно з якими населення знайде способи , як купити нерухомість або автомобілі за готівкові кошти ; крім того , він назвав такі операції ризикованими .

"А навіщо? Завжди для того щоб зробити якийсь крок , треба зважити всі ризики. Я не розумію , навіщо необхідно занижувати суму в договорі при купівлі нерухомості або автомобіля. На сьогоднішній день весь первинний ринок купівлі автомобілів працює в основному за безготівковим розрахунком. Я не уявляю собі картину , коли приходить людина в автосалон з сумкою грошей і каже , що хоче купити машину " , - додав банкір.

За його словами , такого покупця змусять перерахувати дану суму безготівковим шляхом.

Мамедов звернув увагу на зміну культури вкладників , більшості з яких зручніше працювати з платіжними картами.

"У нас змінюється культура клієнтів , їм набагато зручніше працювати з платіжними картками. Ми працюємо в одному полі з європейськими країнами , і нічим наші клієнти не відрізняються від клієнтів інших країн . Тому даний напрямок буде розвиватися , сума буде зменшуватися , розрахунків буде більше" , - резюмував виконавчий директор .

Нагадаємо , 6 червня 2013 НБУ прийняв постанову № 210 , згідно з яким з 1 вересня сума розрахунків готівкою між фізособою та юрособою ( або підприємцем) за товари , роботи і послуги не може перевищувати 150 тис. гривень.

Крім того , розрахунки готівкою між фізособами за договорами купівлі -продажу , що підлягає нотаріальному посвідченню , можуть здійснюватися на суму не більше 150 тис. гривень.
Content tags: Legislation
Did you like the material?Subscribe to our newsletter
Your comments:
Your opinion will be the first. Thank you for reading this article. I wish you happiness! Please share your opinion in the comment below.
 
 
Sign