Land fraud team uncovered Chernovetsky

21.03.2011 09:30
Articles about real estate | Land fraud team uncovered Chernovetsky Стали відомі остаточні результати моніторингу групи експертів, яка працювала в надрах київської міської державної адміністрації (КМДА)

Як повідомило достовірне джерело в правоохоронних органах, група вивчала «успіхи» Черновецького і його молодої команди за період 2007-2010 років. У полі зору були - земля, об'єкти комунальної власності, а також інвестиційні проекти.

Related article: Why Kyiv residents massively sell plots?

Згідно з результатами моніторингу, більше 2 211, 62 га землі віддано в оренду (підставним особам і фірмам-одноденкам); продано - 280 га землі (без конкурсу, як правило, за заниженою вартістю та інсайдерським аукціонам); виведено з комунальної власності близько 700 об'єктів - через організовані судові рішення, додемісії та афілійовані з «прибульцями» компанії; скуплені посередниками за копійки все інвестиційно-привабливі майданчики та об'єкти.

Всі ці махінації здійснювалися за наступними схемами.


Схема № 1. "Чистий" оренда.

За попередніми підрахунками, 1556 земельних ділянок були віддані в оренду в 2007-2010 роках. Загальна площа - більше двох тисяч гектарів. При цьому розмір річної орендної плати скаче від 1 до 10 відсотків в подібних об'єктах одного і того ж району. Простежити в цьому товстому томі з відсотками і орендними ставками якісь взаємозв'язку зі статусом об'єкта (житловий чи це будинок, торговий центр або гараж) не представляється можливим. Все підвладне тільки настрою місцевого законодавця.

Схема № 2. Даєш туалет!


В основі схеми - та ж оренда, або самозахоплення. У столиці давно йде «полювання» за трансформаторними будками і вбиральнями, які підприємливі городяни теж беруть в оренду. За законом для обслуговування об'єкта можуть виділити ще 20 квадратів, або навіть 15 соток - як домовишся. Потім землю можна викупити з перспективою побудувати офіс або навіть будиночок.

Схема № 3. Встати, суд іде ...


Схема для тих, хто вже має право оренди і теж бажає викупити ділянку без конкурсу. Юриста просять скласти договір купівлі-продажу своєї земельної ділянки, після чого його несуть депутатам. Місяць їм дає закон на те, щоб вони задовольнили прохання. Але депутати мовчать, і далі справа вирішується через суд, який задовольняє звернення позивача, адже представник Київради на засідання не є. А Київрада і КМДА при цьому ніяких апеляцій не подають. За півтора року було прийнято понад двохсот подібних рішень.

Схема № 4. Увага: голос!


Практично все, що приймається в залі «з голосу» - криє в собі порушення. Управління земельних ресурсів заводить порожню папку, якій присвоює номер кадастрової справи. Потім депутат «з голосу» просить раду «проголосувати за виділення ділянки по кадастровому справі під номером таким-то ...». І ніяких зайвих уточнень.

Схема № 5. Присвою ділянку


Присвою ділянку. Житель столиці клопоче про виділення належних йому законом десяти соток, вказавши місце розташування бажаної ділянки. Київрада, в особі свого секретаріату, отримавши практично інсайдерську інформацію, ставить прохача у довгу чергу, а сама, заднім числом, оформляє цю ділянку, незаконно втручаючись у роботу інформаційно-комп'ютерної системи.

Схема № 6.Фізікі і лірики


За п'ять років у Києві 120 тис. осіб скористалися своїм конституційним правом і отримали 10 соток. З них тільки 80 тис. - кияни. При цьому до цих пір залишається відкритим питання: яка частина з них знає, що вони стали щасливими володарями землі в столиці?

Схема № 7. Кооператив «Роги, копита та студенти»


Близько 2 тис. га земель колишніх радгоспів були перетворені в сільськогосподарські, гаражні та ін кооперативи, а також ЖБК. Всі вони, масово отримуючи землю від лояльних депутатів, зверталися до них же з проханням змінити призначення земель. Після отримання ділянок за вказаною в договорі адресою ці структури знайти неможливо.

Схема № 8. Футбол у шкільному коридорі


В останні роки директори столичних шкіл і завідуючі дитячими садами з незрозумілих причин почали масово відмовлятися від прилеглих до шкіл територій.

Схема № 9. Щедрий лелека


Всього один приклад: 70 га на Жуковому острові отримала така собі благодійної організації «Лелека - дітям». Депутати на одній із сесій Київради «з голосу» підтримали зміна «однієї цифри в пункті такому-то на іншу». Що за цифри поміняли депутати, багато дізналися дещо пізніше. Як виявилося, продовжили термін оренди: з 25 років до 45-ти.

«Дело»

Did you like the material?Subscribe to our newsletter
Your comments:
Your opinion will be the first. Thank you for reading this article. I wish you happiness! Please share your opinion in the comment below.
 
 
Sign